Najväčší zváračský veľtrh Schweissen & Schneiden 2017 v Düsseldorfe

Najväčší zváračský veľtrh Schweissen & Schneiden 2017 v Düsseldorfe

Pod záštitou nášho obchodného partnera RYWAL sme sa aj my tento rok zúčastnili najväčšej európskej zváračskej výstavy v nemeckom Düsseldorfe, ktorá sa koná každé 4 roky. Akcia sa konala od 25. do 29. 9. 2017 a privítala návštevníkov približne zo 120 krajín sveta. Vystavovatelia prezentovali svoje výrobky a služby z rôznych  odvetví - automobilového a chemického priemyslu, lodiarstva, strojárenstva, konštruktérstva, baníctva, stavebníctva či kovovýroby.  Mnohí z návštevníkov sa priamo na mieste dohodli s vystavovateľmi na nových zmluvách a dohodách. Celkový predpokladaný objem prostriedkov, ktoré budú len na základe týchto dohôd v budúcnosti preinvestované, sa odhaduje na 2 miliardy €.

Svieže trendy z Düsseldorfu

Trendy na veľtrhu boli tento rok veľmi rozmanité. Môžeme hovoriť o všeobecnom záujme o robotiku a automatizáciu. Veľtrh určite ovplyvnil aj čoraz väčší záujem o Industry 4.0. Ak sa sami pýtate, čo pod týmto pojmom myslíme, hovoríme o tzv. 4. priemyselnej revolúcii. Počítače a automatizácia sa úplne novým spôsobom stretávajú s robotikou pripojenou na diaľku. Algoritmy týchto strojov a umelá inteligencia sú už na takej úrovni, že dokážu roboty riadiť s veľmi malým (dokonca takmer žiadnym!) vstupom operátora. Práve táto oblasť sa stáva pre trh čoraz zaujímavejšou, pretože ceny podporných systémov postupne klesajú a stávajú sa dostupnejšími. Ďalším trendom je spracovanie materiálov na hybridné štruktúry -  či už hovoríme o strojoch na povrchovú úpravu pomocou povrchového zvárania alebo o novej technológii 3D kovovej tlače.

Novinky, novinky a ešte raz novinky!

Všetci poprední dodávatelia zváracej a inej techniky samozrejme nesmeli v Düsseldorfe chýbať ani tento rok. RYWAL, 3M, ABB, Binzel, Cep, Cepro, Clean Air, Esab, Fronius, Kemper, Kuka, Lincoln Electric, LORCH, Optrel a ďalší predstavili mnohé novinky. Aj preto sme sa rozhodli Vám z nich vypichnúť tie top☺.

- RYWAL (značka MOST)

Skupina RYWAL stavila najmä na značku MOST (značku, ktorá spája ☺). RYWAL predstavil hlavne nové produkty v ponuke, ktorými sú plazmová rezačka MOST SpeedCut CNC 15/30 a MOST polohovací zvárací orbitálny systém MPWOS 1000 so zváračkou Fanmig 502i.

most rywal novinka dusseldorf most rywal mpwos1000 fanmig502i

Plazmová rezačka, ktorá využíva novú technológiu rezania plazmy, je tiež krásnou ukážkou automatizácie. CNC MOST SpeedCut sa predstavila v Düsseldorfe naozaj unikátne, a to ako zariadenie, ktoré nahradí nejedného barmana☺. Dodávateľ garantuje dodanie už do 10 dní. Ak neveríte, tak treba jedine vyskúšať☺.

Tiež ste tu mohli nájsť rôzne zváracie príslušenstvo, brusivo, zváracie horáky, zváracie kukly, rezanie plazmou a ďalšie produkty. Zo zváracích kukiel dávame do pozornosti MOST Grand Vision s najlepším možným hodnotením priezoru 1/ 1/ 1/ 1 – jej recenziu nájdete aj na našom Youtube kanáli.

most rywal zvaracie horaky grand vision brusivo

most rywal 25 vyrocie dusseldorf

V stánku RYWAL ste počas výstavy mohli nájsť aj nás osobne. Okrem toho usporiadatelia nezabudli ani na 25. výročie nášho obchodného partnera a stánok RYWAL sa tak mohol tešiť z takejto krásnej torty☺.

- LORCH

LORCH v Düsseldorfe predstavil naozaj  špičkové technológie. Jednou z nich je aj séria MicorMIG Pulse, ktorá prináša pulzné zváračky. Táto nová séria si so sebou prináša všetky vlastnosti a výhody predchádzajúcej série MicorMig a samozrejme ešte niečo navyše☺. Hodí sa pre zváranie oceľových konštrukcií, stavbu mostov, výrobu vozidiel,  do zámočníckych dielní či priemyselných budov. Naviac si môžete vybrať z viacerých prevedení -  napríklad pulznej zváračky s externým podávačom drôtu.

pulzne zvaracky lorch micormig pulse

Medzi ďalšie novinky určite patrí aj MicorTIG 200DC Accu-ready. Ide o Profi – TIG zváračku, ktorú je možné použiť aj tam, kde nie je dostupná elektrická sieť. LORCH opäť raz nesklamal a pripravil si tak novú sériu zváračiek, ku ktorým si budete môcť pripojiť akékoľvek LORCH príslušenstvo pre TIG zváranie. Pokiaľ máte doma LORCH máte vyhraté – a ak nie radi Vám ho ponúkneme☺. Zváračku využijete ako profi zariadenie, ale tiež aj pre montáž či vlastnú dielňu. Svojimi rozmermi, ľahkosťou a výkonom si Vás určite získa☺.

zvaracka lorch micortig 200dc accu ready

To, že LORCH propaguje nielen manuálne zváranie, ale takisto aj spomínanú automatizáciu a posilnenú robotizáciu, môžeme povedať aj vďaka ďalším novinkám. Medzi prekvapenia zo strany LORCHu tiež patrí zvárací traktor TRAC RL PERFORMANCE, Cloud connector pri sérii S RoboMIG XT alebo robot STIMBA s pohyblivým ramenom. Tieto a ďalšie prístroje otvárajú LORCHu nové obzory a sú ukážkovým predstaviteľom toho, že INDUSTRY 4.0 sa stáva realitou.

lorch ur robots stimba lorch trac rl performance lorch cloud connector s robomig xt

- Optrel

Dodávateľ zváracích kukiel Optrel mal naozaj premakaný stánok. Nezaostávali však ani s ponukou svojich produktov. Momentálnou špičkou medzi samostmievacími zváracími kuklami je práve ich Optrel Panoramaxx. O našom hodnotení tejto kukly a jej výhodách si môžete prečítať v ďalších článkoch na našom blogu. Optrel na výstave stavil práve na túto novinku - predstavili Panoramaxx s odsávaním.

optrel dusseldorf schweissen a schneiden 2017

Optrel tentokrát prišiel s heslom MaXXimize your horizons, čo je tiež heslom práve v kampaniach na Panoramaxx. Títo Švajčiari sa riada tiež mottom – „každá kukla musí byť výnimočná a vlastniť nejakú superschopnosť, ktorú žiadna iná kukla na trhu nemá“. Aj preto má Optrel našliapnuté na nové predajné rekordy. Pozrite si aj video, v ktorom nájdete ako vyzerala ich expozícia.

Oficiálne video z výstavy Schweissen & Schneiden 2017 v Düsseldorfe: