3 a viac dôvodov prečo si vybrať zváračskú kuklu OPTREL Panoramaxx

3 a viac dôvodov prečo si vybrať zváračskú kuklu OPTREL Panoramaxx

 

1. Široký priezor s farebným panoramatickým videním

Už ako zo samotného názvu vyplýva, samostmievacia kukla Panoramaxx ponúka oproti klasickým kuklám  „panoramatické“ videnie. Čo si pod tým môžeme predstaviť? Zorný uhol je až 6 krát väčší oproti klasickej zváračskej helme. Okrem toho nám Optrel ponúka aj farebné videnie. Pridanou hodnotou je aj automatické nastavenie tmavosti a stmievateľný displej. Raz keď nastavíte zváračku, zváraciu kuklu už nemusíte - funguje to veľmi podobne ako automatická prevodovka u automobilov☺.

Nie nadarmo sa hovorí, že lepšie stokrát vidieť, ako raz počuť – na obrázku nižšie si preto pozrite, aký je rozdiel vo výhľade z Panoramaxxu a štandardnej zváracej helmy. Budete mať pocit, že hráte počítačovú hru a nie, že zvárate ☺. Široký pohľad na Vaše pracovisko tiež zvýši bezpečnosť.

vyhlad priezor optrel panoramaxx view

2. Unikátny tvar výrezu pre nos

Zváračská kukla Optrel Panoramaxx vyzerá naozaj jedinečne. Výrez pre nos je zo zváracej masky vystúpený. To znamená, že samostmievateľný displej je bližšie ku oku zvárača. Vďaka tomuto dizajnu sa zväčší zorný uhol a máte tak omnoho väčší prehľad o tom, čo robíte. Výrobcovi sa tak podarilo priniesť na trh kuklu so širokým priezorom aj bez toho, aby to bolo na úkor jej hmotnosti – váži iba 550 gramov.

optrel panoramaxx zvaracia kukla vystupeny nos

Veľkou výhodou je aj to, že tvar kukly umožňuje čistejšiu prácu. Maska má jednoliatu a špecifickú formu, takže umožňuje zvárať aj v polohe nad hlavou bez toho, aby sa na nej zachytávali nečistoty. Voda či častice sa po nej iba skĺznu a neostanú v priezore, čo zváračovi zabezpečí oveľa lepšie podmienky pri práci.

3. Špičková technológia nabíjania cez micro USB kábel a autopilot


Inovatívnosť zváračskej kukly Optrel Panoramaxx predstavuje aj nové nabíjanie. Napájanie zabezpečujú solárne články a vysoko výkonný akumulátor LiPo (lítium-polymér). Zváracia kukla sa dá dobíjať cez micro USB kábel (rovnako ako Váš mobilný telefón ☺). Potrebné je ju však nabiť ešte pred prvým použitím – podobne ako si pamätáme kalibráciu starších mobilných telefónov ☺.

Autopilot dovedený do dokonalosti Vás tiež určite prekvapí. Vďaka nemu si zváračská kukla dokáže nastaviť mód zvárania podľa počtu ampérov. Toto nastavenie je možné nastaviť automaticky, ale aj manuálne.

optrel panoramaxx zvaracia kukla ovladanie

Poďme si teda zhrnúť v čom je zváracia kukla Optrel Panoramaxx taká výnimočná:


- Panoramatické videnie až so 6-krát väčším zorným uhlom
- Výrez pre nos a nový dizajn masky, ktorý zabezpečuje, že sa kukla nebude zahmlievať
- Možnosť pracovať bezpečnejšie a čistejšie aj v polohe nad hlavou
- Funkcia Twilight pre využitie po zotmení (šetrí oči zvárača pred únavou aj po zotmení)
- Autopilot, ale tiež možnosť manuálneho nastavenia
- Nie je potrebné meniť batérie - nabíjanie cez micro USB
- Nastavenie jasu a citlivosti aj pri nízkom prúde
- Detekciu viacerých senzorov (dokopy až 5 senzorov: 4 senzory + 1 senzor na snímanie výkonu zvárania)
- Ochranné zariadenie ocenené porotou odborníkov Design Awards 2017 ☺
- A v neposlednom rade výnimočná cena od SOLÍK SK iba pre Vás ☺ - využite uvádzaciu zľavu -20%, ktorá platí iba do konca roka 2017