Blog Solík SK

en 1090

Norma EN 1090 a zváranie

„EN 1090“, nový EU-Certifikát oceľových a hliníkových konštrukcií zodpovedá za rozruch v odvetví. Od malých až po veľké podniky, podliehajú všetky prevádzky, ktoré zvárajú nosné časti, od polovice roku 2014 CE-Potvrdeniu o konformite. Popri kvalite zvarových spojov musí byť rovnako preukázateľná aj funkčná kontrola produkcie.

elga ventil

Zvárací plyn – ako zaň ušetriť

Zvárací plyn tvorí určite  nezanedbateľnú  nákladovú položku pri zváraní . Nastavenie prietoku plynu je dôležité pri MIG/MAG zváraní, ( tzv CO2 ) ale aj pri TIG zváraní. To je dôvod,  prečo som sa rozhodol  v nasledujúcom článku  túto otázku riešiť.

LORCH MicorStick 160 und MobilePower 1web office2 510x510

LORCH MicorStick Accu – Ready: revolučná zváračka na akumulátor

Predstavujeme zváracie invertory MicorStick a Micor Stick ACCU Ready od nemeckého výrobcu LORCH, ktorého na Slovensku zastupujeme už druhé desaťročie. MicorStick a MicorStick ACCU Ready posúvajú zváranie do prednedávnom nepredstaviteľných možností.

lorch s xt

Zažite nový LORCH, Saprom S-XT práve teraz!

Zváranie je veľmi  ťažká práca. Ešte sa k tomu sa pridávajú aj nároky na vzhľad, kvalitu a geometriu zvaru. Toto sa dá zvládnuť len premysleným know-how, veľkými skúsenosťami a správnym vybavením.

aluminium frame

Zváranie hliníkového bicyklového rámu

Ako pokračovanie článku "Návod na zváranie hliníka" by sme vám chceli ukázať prípad, kedy je zváranie TIG-om nevyhnutné. 

Zvaranie hlinika Solik SK

Návod na zváranie hliníka

Zváranie hliníka je pre každého zvárača veľkou výzvou. V tomto článku Vám krátko priblížime v 7 krokoch, ako správne zvárať hliník.

Zvaracia kukla speedglas Solik SK 2

Výber správnej zváracej kukly

Ako vybrať správnu zváraciu kuklu, čo treba vedieť, je lepší samostmievací filter alebo bežné tmavé sklo? Porovnanie variant môžete nájsť v našom ďalšom príspevku na blogu.

Zvaracie traktory

Zváracie traktory LORCH

Automatizácia v strojárenskom priemysle je už bežnou súčasťou. Ak však nepotrebujete zváracie roboty alebo úplne špeciálne automatické stroje, zváracie traktory sú na začiatok automatizácia veľmi dobrá voľba. 

TIG zvaranie techniky Solik SK

Tipy pre TIG zváranie

Základné informácie o najrozšírenejšej zváracej metóde MIG (známeho aj ako CO-čka). Základné informácie, výhody, prínosy a nevýhody tejto metódy zhrnuté do krátkeho článku.

Polohy zvarania

Základné zváracie polohy

Popis a predstavenie základných zváracích polôh PA, PB, PC, PD, PE, PF, PG. Tiež sa dozviete, čo je to zváranie v polohách.

Prenos prudu

Základné druhy zváracích oblúkov

Základné typy prenosu materiálu pri zváraní. Predstavenie, výhody a nevýhody skratového, globulárneho a sprchového prenosu. 

Nerezova ocel Solik SK

Typy nerezových ocelí

Rozdelenie základného typov nerezových ocelí. Rozdiely, použitie, výhody a nevýhody jednotlivých typov. 

Volframove elektrody Solik Sk

Volfrámové elektródy

Základné rozdelenie volfrámových elektród, výhody, nevýhody a použitie. V tomto článku nájdete tiež tabuľku parametrov, ktoré sú priradené jednotlivým priemerom volfrámových elektród.

Zvaracie elektordy

Obalované elektródy - Bázické vs Rutilové

Základné typy elektród - bázické a rutilové. V tomto článku sú krátko zhrnuté základné vlastnosti, varianty a použitie týchto elektród. 

Zvaranie TIG Solik

Základy TIG zvárania

Základné informácie pre začiatočníkov, ohľadom elektródového (MMA) zvárania. Krátky popis čo je to elektródové zváranie, čo všetko k tomu potrebujete a ako funguje elektródové zváranie.

Elektrodove zvaranie Solik

Základy elektródového zvárania

Základné informácie pre začiatočníkov, ohľadom elektródového (MMA) zvárania. Krátky popis čo je to elektródové zváranie, čo všetko k tomu potrebujete a ako funguje elektródové zváranie.

MIG welding

Čo je to MIG (CO2) zváranie?

Základné informácie o najrozšírenejšej zváracej metóde MIG (známeho aj ako CO-čka). Základné informácie, výhody, prínosy a nevýhody tejto metódy zhrnuté do krátkeho článku.